Týždeň duševného zdravia

V minulom týždni sa naša škola zapojila do celoslovenskej výzvy – Týždeň duševného zdravia, ktorý bol tento rok zameraný na vzťahy.

Vzťahy sú základom toho, ako sa v škole cítime. To, ako sa k sebe správame, ovplyvňuje viac než len atmosféru v triede. Má to vplyv na to, či sa žiaci a žiačky dokážu sústrediť, či majú chuť zapájať sa do vyučovania a či sa cítia prijatí. Práve tieto „neviditeľné“ veci často rozhodujú o tom, ako budú na školu spomínať.

Aktivity pre žiakov prebiehali počas vyučovacích hodín, alebo ŠKD. Boli zamerané na témy ako sú komunikácia, vzťah so sebou, rozvoj komunít, či hranice. Vzhľadom na dôležitosť tejto témy podobné aktivity zaraďujeme do vyučovania aj v priebehu celého školského roka, počas triednických hodín.